Iličić srušio Armeniju - Slovenija na najbolji način započela pripreme za EURO

Prijateljska utakmica

Eldar Ganibegović

Slovenija je u prvoj prijateljskoj utakmici pred EURO 2024. večeras ugostila Armeniju i slavila rezultatom 2:1.

Tražili su Slovenci penal u 4. minuti kada je Šporar pao, nisu ga dobili, ali već u 11. dolaze do prednosti preko Mlakara koji je jednu odbijenu loptu poslao u gol Armenije.

Golman Armenije u nadoknadi prvog dijela u dva navrata spašava svoju mrežu. Prvo je zaustavio Horvata, a onda i Vipotnika.

Armenci također traže penal na otvaranju drugog dijela kada je pao Miranyan, da bi Vid Belec minut kasnije sjajnom paradom zaustavio udarac Serobyana.

Dolazi Armenija do izjednačenja u 56. minuti. Spertsyan je izveo korner, a pogodio je Haroyan.

Tri minute kasnije zamalo preokret. Miranyan je šutirao glavom otprilike s penala, tik pored gola.

Žana Vipotnika u 59. minuti mijenja 36-godišnji Josip Iličić, da bi četiri minute kasnije zabio gol za pobjedu Slovenije.

Za četiri dana Slovenija će igrati još jedan meč, a protivnik će biti Bugarska.

EURO 2024. u Njemačkoj otvorit će 16. juna utakmicom protiv Danske s kojom su igrali i u kvalifikacijama za to takmičenje.

Četiri dana kasnije slijedi utakmica sa Srbijom, a 25. maja nastup u grupi završavaju utakmicom protiv Engleske.