Slovenija u Ljubljani srušila Portugal, Austrija šesticom počastila Tursku
Nekoliko zanimljivih prijateljskih utakmica je večeras igrano.

Sastali se i bh. rivali iz Lige nacija

Eldar Ganibegović

Nekoliko zanimljivih prijateljskih utakmica igrano je večeras. Najzanimljiviji rezultat dolazi iz Ljubljane gdje je Slovenija s 2:0 bila bolja od Portugala na meču gdje je glavni sudija bio Irfan Peljto.

Nakon malo sadržajnih 70 minuta Slovenija dolazi do prednosti u 72. minuti kada je pogodio Gnezda Čerin.

Konačan rezultat je u 80. minuti postavio Elšnik, a treba svakako istaći i da je u 85. minuti golman Slovenije zaustavio dobar šut Ronalda.

U Frankfurtu su se sastale selekcije Njemačke i Nizozemske, dva rivala Bosne i Hercegovine u Ligi nacija koja će se igrati na jesen. Elf je nakon preokreta slavio s 2:1.

Veerman je doveo Nizozemce u vodstvo u 4. minuti, da bi samo sedam minuta kasnije na početak stvari vratio Mittelstadt.

Nagelsmann u 73. minuti na teren umjesto Havertza šalje Fullkruga koji na asistenciju Kroosa u 85. minuti donosi trijumf Njemačkoj.

Nakon poraza od Brazila (0:2), Engleska je na Wembleyju remizirala s Belgijom, 2:2. Tielemans je dva puta pogađao za prednost Belgije, dok su Toney i Bellingham spasili Englesku.

Švicarska je pogotkom Shaqirija u 23. minuti stigla do trijumfa protiv Republike Irske. Meč se igrao na Aviva stadionu u Dablinu.

Austrija razbila Tursku

Debakl je doživjela Turska u Beču. Austrija je slavila rezultatom 6:1.

Schlager je donio prednost Austriji u 2. minuti, da bi Calhanoglu u 25. minuti s penala vratio stvari na početak.

Gregoritsch je zatim u razmaku od 44. do 59. minute postigao hat-trick, da bi za 5:1 zabio 12 minuta prije kraja pogodio Baumgartner.

Konačnih 6:1 je u petoj minuti sudijske nadoknade postavio Entrup i ovo je jako bolan poraz za Tursku.

Pratimo još svakako duele Egipta i Hrvatske, Francuske i Čilea, Novog Zelanda i Tunisa, Alžira i Južne Afrike, te derbija dana među prijateljskim utakmicama, Španije i Brazila.