Son režirao pobjedu Tottenhama u Leicesteru
Jako dobra utakmica Tottenhama i trijumf na jako teškom gostovanju (Foto: EPA)

Spursima tri boda

Tottenham je u 16. kolu engleske Premier lige savladao na gostovanju ekipu Leicestera sa 0:2.

Iako je menadžer Spursa Mauricio Pochettino odlučio da ostavi prvu zvijezdu Harryja Kanea na klupi u ovom meču, na kraju je Tottenham stigao do tri boda i to na krilima Koreanca Heung-min Sona.

Do vodstva gosti iz Londona dolaze u nadoknadi prvog dijela. Spektakularan gol je postigao Son sa 25 metara za rezultatsku prednost nakon prvih 45 minuta igre (0:1).

U 58. minuti Spursi su završili posao u ovom duelu. Son je sjajno uposlio Delea Allija koji pogađa lagano na drugoj stativi za 0:2.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Tottenham je ovom pobjedom ponovo preuzeo treću poziciju od Chelseaja.