Southampton razljutio Redse, pa doživio katastrofu

Visoka pobjeda Liverpoola

Fudbaleri Liverpoola pregazili su Southampton sa 6:1 u susretu četvrtfinala Capital One kupa.

Tim Jurgena Kloppa je loše otvorio meč i nakon samo 40-ak sekundi su primili gol, a za vodstvo domaćeg tima se pobrinuo Saido Mane.

Ipak, nastavak meča donosi mnogo bolju igru Redsa, a već do poluvremena se pobjednik znao.

Do izjednačenja Liverpool stiže u 25. minuti. Pogodio je Daniel Sturridge, da bi samo četiri minute kasnije isti igrač zatresao mreži Svetaca za prednost od 2:1.

Finiš prvog poluvremena donosi još jedan gol u mreži domaćeg tima, a ovog puta je strijelac Divock Origi za prednost od 3:1 nakon prvih 45 minuta.

Nastavak je donio još tri gola u mreži Southamptona. Do četvrtog gola tim s Anfielda stiže u 68. minuti, a pogodio je ponovo Divock Origi.

Samo pet minuta kasnije ponovo Maarten Stekelenburg ponovo odlazi po loptu u mrežu. Strijelac je ovog puta Jordon Ibe za 5:1. Origi je u 86. minuti postavio konačnih 6:1 i plasman Redsa u polufinale.

Capital One kup:

Southampton - Liverpool 1:6 (Mane 1' / Sturridge 25', 29', Origi 45', 68', 86', Ibe 73')

Sadio Mané Goal - Southampton 1-0 Liverpool... by Gol-Live
Daniel Sturridge 2 nd Goal Southampton 1 - 1... by goals5
Daniel Sturridge Goal - Southampton 1-2... by Video-Live