Spalević s penala za pobjedu Slavije

Poraz Olimpica u Lukavici

Fudbaleri Slavije savladali su Olimpic s 1:0 u susretu 19. kola Premijer lige BiH.

Slavija je zasluženo stigla do trijumfa u ovom meču. Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko dobrih šansi pred golom gostiju Šuljagića, a u nadoknadi prvog poluvremena postignut je i gol. Dosuđen je penal, a precizan je Darko Spalević za prednost od 1:0.

Nastavak donosi nekoliko dobrih prilika na obje strane. Olimpic je uzdrmao prečku gola domaćih, na drugoj strani je Slavija pogodila stativu, ali pogodaka do kraja više nije bilo.

Ostalo je 1:0 za Slaviju, koja je stigla do 28. boda u sezoni, dok je Olimpic ostao na 19.