Španska nogometna reprezentacija slavila je sa 5:0 protiv Kostarike u prijateljskom meču koji se igrao u Malagi.
Španci su u potpunosti dominirali i na kraju zasluženo slavili ubjedljivim rezultatom, a posao im je olakšao rani gol Jordija Albe u šestoj minuti.
Do odlaska na odmor domaći su uspjeli postići još jednom zatresti mrežu Kostarike, ovoga puta preko Alvara Morate, a sa napadima su nastavili i u drugom poluvremenu.
U uvodnih deset minuta igre u nastavku David Silva je postigao dva pogotka i tada je bilo jasno da će Kostarika doživjeti debakl. Peti gol na utakmici pao je u 73. minuti, a strijelac je bio Andres Iniesta.
Podsjetimo, obje ove selekcije naći će se na predstojećem Svjetskom prvenstvu.
Prijateljska utakmica:
Španija - Kostarika 5:0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.