Sporting bolji od fenjeraša za proboj na drugo mjesto

Portuguiese liga

Sporting iz Lisabona teže od očekivanog obračunao se sa posljednjeplasiranim Olhanenseom u 19. kolu Portuguiese lige.

Meč je završen rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici bio je djelo mladog Manea iz 14. minuta.

Sporting ovom pobjedom izbio na drugu poziciju na tabeli sa 41 bodom, dva manje od lidera Benfice koja ima i jedan meč manje. Olhanense je i dalje posljednjeplasirani tim na tabeli sa svega 13 bodova i do kraja sezone slijedi mu grčevita borba za opstanak.

U drugoj utakmici 19. kola Belenenses i Academica podijelili su bodove, a pogodaka nakon 90 minuta nije bilo.

Academica je osma na tabeli sa 23 boda, dok je Belenenses na 14. mjestu sa 16 bodova.