Sporting preokretom do pobjede u derbiju kola

Portuguiese liga

Derbi 21. kola Portuguiese lige između Sportinga i Brage pripao je domaćem timu rezultatom 2:1.

Golman Patricio je u 36. minutu nespretnom intervencijom pogodio vlastitu mrežu i gostujuću Bragu doveo u vodstvo.

Braga je vodstvo zadržala sve do 70. minuta kada je dosuđen jedanaesterac za domaćina koji je u izjednačenje pretvorio Jefferson.

Četiri minuta kasnije za preokret se pobrinuo Simani. Ovom pobjedom Sporting je prišao na dva boda lideru Benfici i sada ima 47 uz meč više, dok je Braga pala na sedmo mjesto sa 27 bodova.

U drugom susretu Estoril je opravdao ulogu favorita protiv slabašnog Olhanensea pobijedivši rezultatom 4:0. Strijelci su bili Joao dva puta, Vaz, te Mladen koji je pogodio vlastitu mrežu.