Spursi savladali Southampton, Newcastle bolji od WBA

Deveto kolo Premier lige

A. Haznadarević

Nakon remija Evertona i Liverpoola, u engleskoj Premier ligi završena su još dva susreta. Tottenham je slavio na gostovanju kod Southamptona rezultatom 2:1, dok je istim rezultatom Newcastle savladao West Bromwich.

Spursi su žestoko krenuli od samog početka utakmice, te su već u 15. minutu došli do prvog pogotka. Nakon poduže akcije, Huddlestone je ubacio za Balea, a ovaj glavom pogađa, te tako dovodi goste u vodstvo.

Minimalno vostvo gostiju je stajalo na semaforu do 39. minuta, kada se je Dempsey našao u pravo vrijeme na pravom mjestu, te sa linije izbijenu loptu zakucao u mrežu Southamptona.

U drugom poluvremenu londonska momčad smanjuje tempo, a to koriste domaći te preko Jaya Rodrigueza smanjuju na 2:1.

Ipak, domaći do kraja nisu imali snage da dođu do poravnanja, pa je susret završen pobjedom Tottenhama rezultatom 2:1.

U drugom susretu Newcastle je savladao West Bromwich Albion u posljednjim trenucima meča, rezultatom 2:1.

Domaći su bolje otvorili susret, te preko svog odličnog napadača Dembe Ba, u 35. minutu došli do vodstva.

Ipak, da se West Brom sa St. James Parka kući ne vrati praznih ruku, za to se pobrinuo mladi napadač Romelu Lukaku, koji je na asistenciju Zoltana Gere u 55. minutu susreta.

Kada su svi pomislili da će meč biti završen rezultatom 1:1 i podjelom bodova, na scenu u trećem minutu sudijske nadoknade stupa Papiss Demba Cisse i pogađa za pobjedu popularnih Svraka.