Englezi u čudu zbog incidenta u Beogradu: " Uključene su i porodice, sklanjaju djecu..."
FOTO: AP Photo/Darko Vojinovic

Navijači Engleske bili su na odvojenoj tribini

Englezi u čudu zbog incidenta u Beogradu: " Uključene su i porodice, sklanjaju djecu..."

Esmer Oštraković

Policija za suzbijanje demonstracija bila je prisiljena da interveniše nakon incidenta u publici tokom kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo između Srbije i Engleske.

Incident se dogodio tokom drugog poluvremena utakmice i to kada je ekipa koju sa klupe predvodi Thomas Tuchel imala prednost od 3:0 u Beogradu.

Nakon što je komentatorski tim ITV-a primijetio nerde u publici, novinar Gabriel Clarke otkrio je da su porodice i djeca morali biti uklonjeni na glavnu tribinu.

"Bilo je poprilično uznemirujuće nekoliko minuta dok je nekoliko srpskih navijača pretrčavalo tu tribinu.

Bilo je i porodica uključenih, a djeca su morala biti uklonjena", rekao je Clarke.

Oglasi

"To su bili međusobni sukobi među srpskim navijačima, politički spor. Pro-vladini i anti-vladini ljudi. Policija je intervenisala i smirila incident. Nadamo se da o tome nećemo više govoriti."

U incidentu, kako se navodi, nije bilo engleskih navijača koji su bili na odvojenom dijelu stadiona.

Utakmicu je francuski sudija Clement Turpin orao kratko i prekinuti, a nedugo nakon toga susret je nastavljen.

Na terenu je Engleska lagano povela s tri gola razlike, a golove su postigli kapiten Harry Kane, Noni Madueke, te Konsa.

Kapiten Crystal Palacea Marcu Guehi je potom postigao gol iz blizike i povisio je rezultat na 4:0, ali ni tu nije bio kraj.

Oglasi

Marcus Rashford je postigao peti gol za Englesku u sudijskoj nadoknadi i postavio je konačni rezultat večeri, a to je bilo 5:0.

Englezi su do sada pobijedili u svim utakmicama kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, ali utakmica koju su sinoć odigrali u Beogradu je najbolji nastup pod vodstvom njemačkog selektora.

Tuchel je prije nekoliko dana prozvao tri svoja nogometaša nakon pobjede protiv Andore.

"Nedostajalo nam je da ubrzamo igru u određenim trenucima. Možda je Ebz (Eberechi Eze) mogao imati bolji dan na svojoj poziciji, dodavanje koje je napravio Madueke nije bilo dobro, a i Rashford je mogao postići nekoliko golova.

Te stvari se dešavaju protiv prosječnih timova. Morali smo postići ranije taj drugi gol da dobijemo slobodu u igri.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Naučili smo mnogo i drago mi je zbog igrača. Sada želimo da pokažemo šta možemo u Beogradu", rekao je Tuchel.

Jasno je da je nakon utakmice koju su njegovi igrači odigrali sinoć, Tuchel mogao biti itekako zadovoljan.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije