Rajković nakon eliminacije Srbije: "Pokazali smo kako se bore Srbi i kako se gine za Srbiju"

Zanimljiva izjava golmana reprezentacije Srbije

Esmer Oštraković

Reprezentacija Srbije remizirala je protiv Danske, te je na taj način eliminisana sa ovogodišnjeg Evropskog prvenstva.

Trebala je Srbiji večeras pobjeda protiv Danske, ali utakmica je završena remijem od 0:0. Na taj način dalje su prošli Englska, Danska i Slovenija iz ove grupe.

Prva opasnost po gol Orlova desila se u 21. minuti. Christian Eriksen tuče s distance, Rajković brani.

Sjajni golman Srbije junak je i 12 minuta kasnije. Ovog puta je u prilici Hojlund, Rajković zaustavlja i njegov udarac.

Nije Srbije pružila previše u fazi napada. Mitrović je bio usamljen i nije mogao napraviti previše bez podrške u fazi napada.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga. Srbija je protestvovala u 80. minuti nakon što je Andersen u kaznenom prostoru udario Mitrovića, sudija Letexier se nije oglasio, a minut kasnije srpski napadač gađa s 12-13 metara pored gola.

Mitrović ubrzo ponovo pada u kaznenom prostoru nakon duela s Maehleom, sudija je počastio napadača Srbije žutim kartonom zbog protesta i poručio je da se igra nastavi.

Nakon utakmice pred kamere je stao golman Srbije Rajković koji je sačuvao svoju mrežu protiv Danske.

"Žal, definitivno žal. Ovo je fenomenalna grupa momaka, vrijedno smo radili, vjerovali. Mislim da smo zaslužili prolaz dalje. Nije nam se dalo. Žal. Nemam šta da kažem više. Pokazali smo kako se bore Srbi. Pokazali smo kako se gine za Sribju.

"Bolje da sam primio pet golova a da smo prošli, nego ovako. Nemam ja ništa od toga. Bodrite nas i dalje.

Srbi prije utakmice napravili haos u Minhenu!

Prije utakmice između Srbije i Danske u Minhenu došlo je do sukoba navijača Orlova i policije.

Nekoliko navijača Srbije uhapšeno je večeras na ulicama Minhena nakon sukoba s policijom.

Haos na ulici nastao je nakon što su policajci uhapsili jednog od navijača. Drugi su krenuli da ga oslobode, to su i uspjeli, a zatim je krenulo ludilo.

Došlo je do haosa. Srpski navijači su zasuli policajce flašama, stolicama i svime što im je bilo dostupno. Snimci dovoljno govore o tome.

Policija je reagovala i protiv uznemirenih Srba koristila je biber sprej. Nekoliko navijača je potom uhapšeno, a tenzije su se potom smirile.