Sreća prati hrabre: Liverpool nije blistao, ali je stigao ponovo do velika tri boda
Nastavlja se velika trka za šampiona Engleske. Liverpool je imao težak zadatak večeras, ali su uspjeli da slave (Foto: EPA)

Savladali Southampton

Fudbaleri Liverpoola savladali su kao gosti Southampton sa 1:3 i ponovo su preuzeli vrh tabele engleske Premier lige.

Nije meč na St. Mary's stadionu bio lagan za Redse, ali su na kraju došli do tri boda, iako nisu blistali.

Loše je krenulo po tim Jurgena Kloppa. Odbrana je igrala katastrofalno u prvom poluvremenu, bilo je dosta nesigurnosti, a u 9. minuti Shane Long je iskoristio lošu reakciju defanzivnog reda i pogodio je za vodstvo domaćeg tima od 1:0.

Ovo je bio i 5000. pogodak kojeg je Liverpool primio u elitnom razredu engleskog fudbala.

Redsi su očajno igrali u prvom dijelu, ali su uspjeli da izjednače. Igrala se 36. minuta kada Naby Keita pogađa za 1:1, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Krenuli su gosti sa Anfielda po trijumf u nastavku. Želio je to naravno i Southampton koji je bio itekako opasan, ali su im sve nade potopljene u samom finišu meča.

Liverpool je u posljednjih deset minuta postigao dva gola i došao je do velike pobjede i prvog mjesta na tabeli.

U 80. minuti je Mohamed Salah konačno pogodio mrežu i to nakon sjajne kontre za 1:2, da bi tačku na ovaj meč stavio Jordan Henderson u 86. minuti za konačnih 1:3.

Liverpool je dva boda ispred Cityja, koji ima utakmicu manje.