St. Etienne napravio veliki kiks na domaćem terenu, Montpellier odnio tri boda
Iako su bili favoriti protiv Montpelliera na kraju su poraženi na domaćem terenu, te su napravili veliki kiks.

Utakmica 36. kola prvenstva Francuske

E. Oštraković

St. Etienne je napravio veliki kiks na domaćem terenu u okviru 36. kolu prvenstva Francuske  protiv Montpelliera od kojeg su poraženi sa 1:0.

Domaća ekipa se bori za treće mjesto sa Lyonom, a ovaj poraz im je zadao velike probleme u toj borbi.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, te je bilo za očekivati da će domaća ekipa napasti u drugom poluvremenu kako bi došli do pobjede.

Krenulo je dobro u drugom dijelu jer su gosti u 53. minuti ostali sa igračem manje kada je Congre dobio direktan crveni karton.

Ipak snage su vrlo brzo izjednačene jer je i igrač domaće ekipe, Cabella dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Samo dvije minute kasnije viđen je i jedini pogodak na utakmici, a on je bio djelo Labordea, te se na kraju ispostavilo da je postavio konačan rezultat utakmice.

Do kraja utakmice domaća ekipa je pokušala doći do poravnanja, ali u tome nisu uspjeli, te su na gosti odnijeli tri boda.