Šta je reprezentativac Grčke rekao o Pjanićevoj majstoriji?

Utakmica i danas tema

Utakmica između BiH i Grčke odigrana u sklopu kvalifikacija za Euro 2020. i danas je tema u tamošnjoj javnosti.

Susret je na kraju završen remijem, mada su od prve minute bolje krenuli Zmajevi koji su preko Višće i Pjanića već nakon 15 minute igre imali prednost od 2:0. Posebna priča je svakako Pjanićev gol, bila je to dalekometna bomba koja je pokazala golmanu Grčke da se ispred njega u živi zid nikako ne stavlja samo jedan igrač.

Po završetku utakmice primjerdbe na to imao je i grčki selektor Anastasiadis, a Pjanićevu majstoriju sada je prokomentarisao i reprezentativac Georgios Masouras, koji je stao u odbranu golmana.

"Golman postavlja igrače u živi zid, udaljenost je bila velika, ali u ovom slučaju je nedostajalo razumijevanja. Svejedno, za mene Vlachodemos nije jedini krivac", kazao je ovaj fudbaler.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Masouras je također istakao kako je očekivao u Zenici tešku utakmicu i da je na kraju sretan zbog neriješenog ishoda, vjerujući da Grci u nastavku kvalifikacija mogu nanijeti poraze Armeniji i Italiji.

Podsjetimo, susret između BiH i Grčke završen je rezultatom 2:2.

AjdinVL
Ma ljudi jeste li vi gledali utakmice sa Irskom i Austrijom, hajd' Austrija nije stvorila neki ogroman broj šansi, ali su nam Irci mogli u prvoj utakmici zabiti bar 4 gola u prvom poluvremenu. Prolijetale lopte na sve strane, tresle se prečke i stative, Šeha branio ko lud, zar se može to samo tek tako gurnuti u stranu i misliti da nam se to nikad neće vratiti. Pa ne možemo svaku utakmicu očekivati da umjesto gola ljudi pogađaju prečke. A što se tiče ove utakmice protiv Grčke, pa reakcije Bešića i Duljevića u par navrata kad smo imali 2:0 sve govore. Pete, rolinzi, i razni atraktivni potezi pokazuju da smo mislili da je utakmica gotova. Ne igra se tako profesionalna utakmica. Mora se igrati maksimalno do kraja!
1 0
MirzaBarucic
8.6 igraju Finska-BIH i Grcka-Italija. Mi "moramo" ici na pobjedu protiv Finske. Itekako moguce. Stalozeno i pametno odigrati. Bez Pjanica se mora i moze. Na njegovo mjesto staviti Hajrovica, ubaciti Krunica umjesto Duljevica, pokusati sa Dzekom u prvom poluvremenu, ako ne ide, ubaciti Koljica. Grcka ne moze dobiti Italiju. Vrh im je nerijesen.