U Švicarskoj ništa novo: Stevanović ponovo izdominirao i postao najbolji u Evropi!

Igrač utakmice protiv Lausanne

E. Ganibegović

Servette su u 15. kolu švicarske Superlige slavile na gostovanju kod Lausanne s visokih 0:3.

Prvo poluvrijeme nije donijelo golove, ali jeste isključenje Puertasa koji u 45. minuti dobija drugi žuti karton i ostavlja domaćina na cjedilu.

Već u 49. minuti je igrač više iskorišten. Bh. reprezentativac Miroslav Stevanović asistira Kyeiju koji zabija za 0:1.

Imeri u 67. i Antunes - ponovo na asistenciju Stevanovića, u 88. minuti potvrdili su pobjedu gostujućeg tima.

Miroslavu su ovo bili 11. i 12. asistencija u ligi ove sezone čime je postao najbolji asistent u najboljih 15 liga u Evropi.

Također, reprezentativac Bosne i Hercegovine izabran je i za igrača utakmice.

Njegov tim se sada s 18 bodova nalazi na šestoj poziciji. Imaju sedam bodova više od zone ispadanja u kojoj se nalazi upravo Lausanne s 11 poena.

U narednom kolu Miroslav i društvo gostuju kod Young Boysa, dok će Lausanne na noge Baselu.