Steven Gerrard startao pobjedom na klupi Rangersa

Tim iz Glasgowa savladao Shkupi

Legendarni Steven Gerrard imao je uspješan debi na klupi Rangersa.

U prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige, Rangers je rezultatom 2:0 savladao makedonski Shkupi sa 2:0 i tako stekao lijepu zalihu pred revanš u Skoplju.

Prvi gol na utakmici viđen je u 23. minuti kada je Murphy pogodio za 1:0, a gosti iz Makedonije su se dobro branili sve do druge minute sudijske nadoknade kada je dosuđen jedanaesterac.

Precizan je sa bijele tačke bio James Tavernier, koji je zabio za 2:0 i siguran put na revanš u Makedoniju.