Stranci koje Bundesliga posebno cijeni: Tri Bosanca, Francuz, Peruanac i Brazilac

Ostavili veliki trag

Bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević postigao je jučer dva gola za Herthu u Koelnu u 4:0 pobjedi njegove momčadi.

Ibišević je u 58. minuti dobio priliku za igru, a u svega nekoliko minuta postiže dva pogotka i potvrđuje svoju klasu.

Ibišević je ušao u odbrano društvo, prije njega su samo petorica stranaca u Bundesligi uspijevala postići barem pogodak u 12 i više različitih sezona.

Prije Ibiševića su to uspjeli Franck Ribery, Claudio Pizarro, Ze Roberto i - pazite sad - dvojica Bosanaca!

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Hasan Salihamidžić je uspio da zabije najmanje gol u 13 sezona u Bundesligi, dok je Sergej Barbarez, kao i Ibišević, tresao mreže u 12 bundesligaških sezona.

I ovo je pokazatelj koliko je Bundesliga "plodno tlo" za bh. nogometaše, kojih je u historiji bilo zaista mnogo, no Hasan, Sergej i Vedo su, uz Edina Džeku i Zvjezdana Misimovića, zlatnim slovima pisali historiju Bundeslige.

Bosko123
Smail Prevljak samo da ode iz tog red bulla da dobije priliku u nekom manjem klubu u bundesligi mislim da bi bio kvalitetan golgeter