Gazibegović i Sturm slavili u derbiju

Austrijska Bundesliga

H. Zilić

U drugom kolu austrijske Bundeslige odigran je jedan od derbija. U Grazu je Sturm dočekao LASK iz Linza i slavio rezultatom 2:0.

Sturm je bio blagi favorit prije ove utakmice, a i na terenu je puno bolje izgledao.

Već na startu utakmice imali su nekoliko prilika, a nagrada stiže u 27. minuti kada je Horvat pogodio za 1:0.

Naon gola Horvata pokušali su gosti da izjednače, imao je i Sturm dobru akciju preko našeg Gazibegovića, ali na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku dosta borbe, većinom se igralo na sredini terena.

LASK je pokušavao da poremeti Sturm da kreiraju akciju koja bi ih dovela do izjednačujućeg gola.

Strum je mirno čuvao vodstvo čekao svoju šansu za drugi gol i dočekao u 77. minuti.

Schnegg je u pomenutoj minuti lijepo uposlio Wiodraczyka koji pogađa za 2:0 i to se ispostavilo ako konaan rezultat utakmice.

U timu Sturma u startnoj postavio bio je bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović (23) i odigrao je još jednu odličnu utakmicu psoebno u defanzivi.

Potražite više informacija na temu Tipico Bundesliga:

Strum nakon dvije utakmice ima šest bodova i trenutni je lider nakon nepotpunog drugog kola.

Sa druge strane LASK iz dva meča ima jedan osvojen bod i nisu baš dobro otvorili novu sezonu.