Špancima se "vratilo" za grešku Simona: Crvena furija povela uz dosta sreće protiv Švicarske

Gol Jordija Albe

E. Čaušević

Švicarska i Španija igraju trenutno meč četvrtfinala Evropskog prvenstva.

Španci su od prve minute krenuli sa svojom prepoznatljivom igrom, te su imali incijativu na sredini terena.

Crvena furija je počela utakmicu bolje nego što su mogli očekivati i poveli su sa 1:0 već u osmoj minuti.

Nakon kornera lopta se odbila do Jordija Albe koji je šutirao s nekih 18 metara, a lopta je zakačila Zakariju i promijenila putanju i završila u mreži Švicarske.

Potražite više informacija na temu EURO 2020:

Čini se da se ovaj put Špancima "vratilo" nakon nevjerovatne greške koju je u meču protiv Hrvatske napravio golman Unai Simon kod gola za 1:0.