E. Čaušević

Švicarska i Španija igraju trenutno utakmicu četvrtfinala Evropskog prvenstva.

Španija je odlično otvorila utakmici i povela sa 1:0 već u osmoj minuti.

Jordi Alba je šutirao s vrha kaznenog prostora, a lopta je zakačila Zakariju i završila u mreži Sommera.

Međutim, sredinom drugog dijela Švicarska je došla do izjednačenja u ovoj utakmici.

Španci prave veliku grešku u odbrani, a to koristi Freuler koji je uposlio Shaqirija, a on pogađa za 1:1.

Samo nekoliko minuta kasnije Freuler je dobio direktan crveni karton nakon što je faulirao Morena.

Potražite više informacija na temu EURO 2020:

No, Švicarci su izdržali do kraja regularnog dijela i gledat ćemo produžetke na Gazprom Areni.

Sigurno je da će Španci krenuti u napad od prve minute kako bi izbjegli penale, a na Švicarcima je da čekaju kontre i da odbrane svoj gol.