Težak poraz FK Tuzla City u Bijeljini

Radnik uvjerljiv

Radnik je u 2. kolu Premijer lige BiH u Bijeljini dočekao FK Tuzla City i na kraju je slavio pobjedu rezultatom 3:0.

Domaći tim je odigrao odlično prvo poluvrijeme. Svoje šanse su iskoristili i imali su čak tri gola prednosti.

Poveli su već u osmoj minuti. Lijepu akciju je završio Dejan Maksimović za prednost od 1:0.

Isti igrač je povećao prednost Radnika u 34. minuti. Dosuđen je penal, Maksimović matira Muminovića za sjajnih 2:0.

Samo tri minute kasnije mreža gostiju iz Tuzle se ponovo zatresla. Velibor Đurić prekrasno pogađa sa 30-ak metara za rezultat poluvremena od 3:0.

U nastavku su domaći fudbaleri bez većih problema čuvali prednost. Imali su još nekoliko opasnih pokušaja prema golu danas indisponirane ekipe Tuzla Citjya, koja nije napravila previše.

Ipak, iako je bilo šansi do kraja, mreže se više nisu tresle. Ostalo je 3:0 za Radnik koji je tako upisao prva tri boda u novoj sezoni.

Tuzla City je doživjela prvi poraz nakon uvjerljive pobjede u susjedstvu kod Zvijezde 09 u prvom kolu.