Velež sigurno, Široki ubjedljivo, oproštaj jednog premijerligaša

Mečevi 1/16 finala Kupa

Admin Čaušević

Širom Bosne i Hercegovine igrane su utakmice 1/16 finala Kupa BiH.

Aktuelni osvajač najmasovnijeg takmičenja iz prošle sezone, ekipa Veleža, je uspješno preskočila prvu prepreku u pohoodu na odbranu trofeja.

Rođeni su gostovali TOŠK-u i slavili su siguran trijumf. Prvi gol postigao je rezervista Nemanja Anđušić i to 15-ak minuta prije kraja, da bi u finišu Dženan Zazmoivić pogodio za konačnih 0:2.

TOŠK se predstavio u dobro svjetlu, ali je ipak presudio kvalitet gostiju. Amar Osim je miješao karte, a pozitivna vijest osim pobjede je i povratak Samira Radovca koji je zaigrao u finišu utakmice.

NK TOŠK - FK Velež 0:2 (Anđušić, Zajmović)

NK TOŠK: Muratspahić, Dubačkić, Hukara, Duraković, Kurdić, Šarić, Osmanović, Murga, Alić, Janjušević, Zec.

FK Velež: Jovičić, Gosto, Zvonić, Bajrić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Pantelić, Hasanović, Barou, Vehabović.

Široki Brijeg pokazuje da se nalazi u odlično formi. Bez problema su se Širokobriježani obračunali sa federalnim drugoligašem, ekipom Famosa.

Ekipa sa Pecare je na Ilidži upisala ubjedljiv trijumf. Konačan rezultat glasio je 0:3, a sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu. Pogađali su Musa te Radić dva puta.

FK Famos - NK Široki Brijeg 0:3 (Musa, Radić2x)

FK Famos: Krnetić, Sobo, Paro, Aljić, Mulaosmanović, Cibra, Ćatić, Rastoder, Dervić, Sokolović, Svraka.

NK Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Valinčić, Radić, Vukoja, Knežević, Musa, Pejić, Lovrić, Rozić, Bruno Souza.

No description available.

Od Kup takmičenja oprostio se konjički Igman. Premijerligaš je gostovao Laktašima, a član Prve lige RS je slavio trijumf rezultatom 3:1.

Gosti su bili ti koji su prvi stigli do vodstva preko Blagojevića, da bi u nastavku utakmice uslijedio potpuni preokret domaćina i na kraju siguran trijumf i to golovima Amidžića, Markovića i Radetića.

FK Laktaši - FK Igman 3:1 (Amidžić, Marković, Radetić/Blagojević)

FK Laktaši: Tadić, Milić, Amidžić, Ostojić, Marković, Škorić, Bosančić, Runić, Dojčinović, Babić, Vuković.

FK Igman: Vukanović, Bešagić, Mandžuka, Kašić, Hrelja, Hebibović, Ćubara, Alić, Alagić, Dupovac, Blagojević.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: