Tottenham ne odustaje od borbe za titulu: Spursi u sjajnom meču savladali Leicester!
Fantastičan meč odigrala su ova dva tima na Wembleyju. Na kraju smo vidjeli četiri gola i dosta dobrih šansi (Foto: EPA)

Četiri gola na Wembleyju

Tottenham je u 26. kolu engleske Premier lige savladao na Wembleyju ekipu Leicestera sa 3:1.

Jako dobar meč viđen je sa obje strane, a na kraju su Spursi upisali nova tri boda i nastavili su potjeru za Liverpoolom i Manchester Cityjem u borbi za titulu prvaka Engleske.

Tottenham je u 33. minuti stigao do vodstva. Pogodio je Sanchez za 1:0, a ovim rezultatom se otišlo i na odmor.

Nastavak donosi zaista odličnu utakmicu sa mnogo prilika na obje strane.

Veliku šansu imao je Jamie Vardy u 60. minuti. Ušao je sa klupe da šutira penal, ali mu je Lloris sjajno odbranio.

Kazna za promašaj je stigla samo tri minute kasnije. Christian Eriksen je pogodio za prednost od 2:0.

Leicester je bio bolji tim do kraja meča. Stvarali su šanse, a u igru ih je 76. minuti vratio Vardy koji se iskupio za promašeni penal i pogodio je za 2:1.

Ipak, u nadoknadi meča Tottenham je riješio sve dileme oko pobjednika. Son je pobjegao odbrani Leicestera i pogodio je za konačnih 3:1.

Premiership, 26. kolo:

Tottenham - Leicester 3:1

Ibro
Nisam odavno gledo bolju utakmica . Leicester nije imo srece a Barnes he promasio nekoliko zicera