Trijumf Herthe nad St. Paulijem u Berlinu

14. kolo druge Bundesliga

Večerašnjim susretom u Berlinu kompletirano je 14. kolo druge Bundeslige. Snage u ovoj utakmici odmjerili su domaća Hertha i St. Pauli u kom je pomoćni trener naš nekadašnji reprezentativac, Zlatan Bajramović.

Prvo poluvrijeme nije donijelo golove, ali se igralo solidno na obje strane.

U drugih 45 minuta, i jedni i drugi su izvršili sve izmjene i krenuli su po pogodak koji bi im donio tri boda u ovom susretu.

Na pogodak vrijedan tri boda, čekalo se do 85. minute. Ben Sahar je glavom pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača. Asistenciju je ubilježio Peter Pekarik.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Hertha se nakon ove pobjede popela na drugo mjesto na tabeli dok St. Pauli zauzima 12. poziciju.