Trijumf Seville u Valladolidu za treće mjesto na tabeli

La Liga BiH, 14. kolo

Fudbaleri Seville pobijedili su kao gosti Valladolid sa 0:1 u posljednjem susretu 14. kola španske La Lige.

Tim iz Andaluzije je do pogotka došao u 13. minuti meča. Dosuđen je penal, a Ever Banega je pogodio za 0:1.

Sevilla je do kraja prvog poluvremena mogla i povećati prednosti. Udarac Carlosa je pogodio prečku, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:1.

U nastavku Sevilla nije ponudla previše. Valladolid je bio bolji i konkretniji tim, ali na kraju nisu uspjeli doći do jednog boda.

Sevilla je ovom pobjedom došla do trećeg mjesta i preskočili su Atletico Madrid.

Valladolid je sa druge strane na 14. mjestu i osvojio je 17 bodova u dosadašnjem dijelu sezone.