Tunis i Angola remizirali na Afričkom kupu nacija

Tunižani su bili bliže pobjedi

S. Pašalić

Na Afričkom kupu nacija u okviru 1. kola grupe E Tunis i Angola su odigrali neriješeno 1:1.

Tunis je puno bolje otvorio utakmicu i u 34. minuti je stigao do vodstva nakon što je igrač Angole napravio faul u svom šesnaestercu, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku.

Siguran je bio Youssef Msakni za 1:0, a bio je to i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Angola zaigrala puno bolje, a u 73. minuti da Costa je pucao, a golman Tunisa je loše reagovao i na loptu je natrčao Djalma Campos koji je postigao gol za 1:1.

Nakon toga je Tunis imao još nekoliko prilika da stigne do pobjede, ali se rezultat nije mijenjao. Večeras od 22 sata drugu utakmicu ove grupe igraju Mali i Mauritanija.