Union Berlin i Schalke podijelili bodove, domaći izjednačili negativni rekord iz 1993. godine

Nisu ostvarili pobjedu

Esmer Oštraković

Utakmica 30. kola Bundeslige između Union Berlina i Schalkea završena je podjelom bodova, a rezultat je bio 1:1.

Gosti su u ovaj susret ušli kao blagi favoriti, ali na terenu se to nije pokazalo, te su na kraju bodovi podijeljeni.

Već u jedanaestoj minuti viđen je prvi pogodak. Union Berlin je došao do vodstva, a gol je postigao Andrich na asistenciju Ujaha.

Schalke je izgledao bezopasno sve do 28. minute, a tada su svoju prvu pravu priliku pretvorili u pogodak. Kenny je postigao gol za 1:1 i tada postavio konačan rezultat utakmice.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

U drugom poluvremenu obje ekipe pokušale su doći do pobjede, ali nisu iskoristili nekoliko dobrih šansi koje su imali.

Schalke se nakon ove utakmice nalazi na 10. mjestu sa 38 osvojenih bodova, dok je Union Berlin na 13. poziciji sa 32 osvojena boda.

bogomoljka
Pa kad već u naslovu stoji da su izjednačili negativan rekord mogli ste u tekstu i napisati koji je rekord u pitanju.