Upornost je vrlina Rome: Vučica nastavila pratiti Juve

Roma slavila kod Intera 3:1

Fudbaleri Rome prikazali su večeras sjajnu igru na gostovanju kod Intera te su slavili pobjedu rezultatom 3:1 u okviru 26. kola Serije A..

Bila je ovo veoma bitna utakmica za dvije ekipe koje se nalaze u sjajnoj formi, a Roma je na kraju potvrdila da je ipak jedina ekipa koja može da prati Juventus u Italiji.

Vučica je sjajno otvorila meč pa su na samom startu preko Salaha imali dobru priliku, ali Handanović je veoma dobro odbranio. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 12. minuti, Nainggolan je nakon pasa Edina Džeke fantastično našao prostor za udarac i postigao prelijep pogodak za vodstvo Rome.

Bila je Vučica nešto bolja i do kraja prvog dijela, a najbolju priliku su imali preko Edina Džeke čiji je udarac odbranio Samir Handanović.

Nastavak meča donio je nešto ofanzivniji Inter i defanzivniju Romu. Vučica je većinom preko kontri tražila svoju šansu, a jedna takva 'sjevnula' je u 56. minuti kada je Radja Nainggolan povukao loptu sa svoje polovice te je topovskim udarcem sa preko 20 metara matirao Handanovića po drugi put. Ipak, čak ni to nije poremetilo samopouzdanje Intera koji je nastavio da napada što im se isplatilo u 81. minuti kada je Icardi nakon asistencije Perišića pogodio za smanjenje prednosti Rome.

Vučica je samo četiri minute kasnije stigla do novog gola. Edin Džeko je izašao sam pred Handanovića, a Medel ga je oborio u šesnaestercu i sudac je svirao penal. Siguran sa bijele tačke bio je Perotti za pobjedu Rome.

Roma je ponovo na minus sedam u odnosu na Juve, dok je Inter ostao šesti sa 48 bodova.

Zaprati Internazionale, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: