Uščuplićevim izabranicima sarajevski derbi na Zlatiboru, slijedi polufinale protiv Partizana

Kup prijateljstva

Danas je na Zlatiboru odigran četvrtfinalni meč Kupa prijateljstva između U18 selekcija FK Sarajevo i FK Željezničar. Sarajevo je slavilo pobjedu rezultatom 3:1 i osiguralo polufinale protiv Partizana.

Na otvaranju utakmice nije viđeno previše uzbuđenja, da bi Sarajevo do vodstva stiglo u 18. minuti. Đuderija je ubacio, a loptu na drugoj stativi primio i pogodio za 1:0 Hasančić.

Željezničar je nakon primljenog gola preuzeo posjed lopte, ali nije uspio kreirati ozbiljnije prilike, pa se na odmor otišlo minimalnim vodstvom Sarajeva.

Bordo tim je dobro ušao u drugo poluvrijeme i u 54. minuti stigao do 2:0.

Odlično su mladi fudbaleri Sarajeva istrčali kontru, a Mulaosmanović je prevario svog čuvara i na kraju krunisao sjajnu akciju golom za 2:0.

Ubrzo je uslijedio odgovor Željezničara. Igrala se 56. minuta kada je kapiten Plavih Ramić zaobišao golmana Sarajeva i smanjio na 2:1.

U nekoliko narednih minuta Željezničar je vršio pritisak, ali se Sarajevo uspjelo odbraniti, a onda u 62. minuti i povisiti na 3:1.

Odbrana Željezničara nije dobro reagovala, a Šuvalija je ostao sam i pogodio za 3:1.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa je Sarajevo slavilio pobjedu i izborilo plasman u sutrašnje (11:00h) polufinale Kupa prijateljstva u kojem će snage odmjeriti sa vršnjacima iz beogradskog Partizana.

Inače, Uščuplićeva ekipa brani trofej Kupa prijateljstva osvojen prošle godine.

Kup prijateljstva (U18), polufinale:

FK Sarajevo - Željezničar 3:1 (Hasančić 18', Mulaosmanović 54', Šuvalija 62' / Ramić 56')

Sarajevo: Sirčo, Konjalić, Mulaosmanović, Čičkušić, Šuvalija, Sabljica, Kadrić, Makić, Đuderija, Nargalić, Hasančić.

Željezničar: Muftić, Delić, Drina, Ahmić, Salanović, Gasal, Karalić, Dervić, Ramić, Bajramović, Aljić.