Uvjerljiva pobjeda juniora Mladosti nad Olimpikom

Omladinska Premijer liga, 2. kolo

Juniori Mladosti iz Doboja kod Kaknja ostvarili su uvjerljivu pobjedu u susretu 2. kola Omladinske Premijer lige.

Nakon što su na startu sezone poraženi od Zrinjskog, crveno-bijeli su se iskupili danas savladavši Olimpik s uvjerljivih 6:2, a pitanje pobjednika riješili su praktički u prvom dijelu.

Mladost je povela u četvrtoj minuti golom Kulovića, a samo dvije minute kasnije kapiten Duraković je povisio na 2:0. I u nastavku su domaći dominirali, pa u 13. minuti dolaze do novog pogotka, ovoga puta preko Goralije.

U 20. minuti Olimpik je uspio da smanji prednost golom Devlića, no do odlaska na odmor mreža gostiju iz Sarajeva se zatresla još dvaput, a za velikih 5:1 na poluvremenu pobrinuli su se Čago i Sojkić.

Golova nije nedostajalo ni u drugom poluvremenu. Odmah na startu, tačnije u 47. minuti Divjan je uspio da zatrese mrežu Mladosti, ali do kraja utakmice domaći su na krilima Bajrića uspjeli da postignu još jedan gol za, ispostavit će se, konačnih 6:2 u Doboju kod Kaknja.