Vahin Japan upisao prvu pobjedu

Kvalifikacije za SP

Japan bh. stručnjaka Vahida Halilhodžića stigao je do prve pobjede u azijskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Nakon nesretnog poraza od Ujedinjenih Arapskih Emirata, Japan je u drugom kolu slavio u gostima kod Tajlanda s 2:0.

Vahini Samuraji poveli su u 17. minuti golom Haraguchija, da bi Asano petnaestak minuta prije kraja na asistenciju Honde ovjerio trijumf svojoj selekciji.

U finišu je rezervista domaćih Deeprom dobio crveni karton, a meč je završen rezultatom 0:2.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Tajlandu je ovo drugi poraz u grupi B, a u istoj grupi drugi poraz upisao je i Irak, koji je kod kuće s 2:1 poražen od Saudijske Arabije. Mečevi Kine i Irana, te Sirije i Južne Koreje završeni su bez golova.