Valencia deklasirala Elche

Primera, 28. kolo

Fudbaleri Valencije u sklopu 28. kola španske Primere savladali su Elche na gostujućem terenu sa visokih 4:0.

Iako je Valencia od samog početka susreta nametnula ofanzivan ritam igre, na prvi pogodak čekalo se sve do 44. minute susreta.

Radost navijačima Valencije donio je Gomes, da bi u 57. minuti na 2:0 povisio Paco. Nespretnost domaćeg defenzivca Roce rezultirala je novim pogotkom u 71. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Otamendi u posljednjim sekundama drugog poluvremena.

Večerašnjim trijumfom Valencia je ostala na trećoj poziciji u španskom prvenstvu sa pet bodova manje u odnosu na prvoplasiranu Barcelonu.