Valencia i nakon gostovanja kod Bilbaa ostala na dnu

Španska Primera

Fudbaleri Atletic Bilbaa slavili su danas na domaćem terenu protiv Valencije sa 2:1.

Gosti sa Mestalle poveli su već u 2. minuti susreta kada je pogodak nakon asistencije Nanija postigao Medran. Ipak, slavlje gostiju nije dugo trajalo jer je Bilbao izjednačio u 24. minuti meča preko Aduriza.

Preokret domaćih režirao je isti igrač koji je pogodio i u 41. minuti. Asistent mu je oba puta bio Benat.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Valencia je u nastavku meča učinila sve kako bi poravnala rezultat, ali do pogotka ipak nisu mogli. Šišmiši su nakon ovog poraza ostali na posljednjem mjestu bez bodova iz prva četiri kola, dok je Bilbao na 8. mjestu sa šest bodova.