Valladolid savladao Betis

Fudbaleri Valladolida savladali su u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa Španije ekipu Betisa sa 1:0.

U veoma napetoj i zanimljivoj utakmici jedini gol na utakmici postignut je u finišu prvog poluvremena. Centaršut sa lijeve strane na prekrasan način je u gol pretvorio Bueno, koji  je pogodio mrežu gostiju iz Sevillle za vodstvo od 1:0.

Valladolid je od 66. minute igrao bez isključenog Serena, ali Betis i pored igrača više na terenu, i nekoliko zbiljnih prilika pred golom domaćih, nije uspio doći do poravnanja, te će svoju priliku za prolaz čekati u revanšu.

Valladolid - Betis 1:0 (Bueno 40')