Moguće je i to
Van Marwijk iz svog džepa plaća svoje pomoćnike na Mundijalu
Holandski stručnjak Bert van Marwijk na Svjetskom prvenstvu vodit će selekciju Australije.
Kako Australski nogometni savez nije mogao da ispoštuje njegove pomoćnike i da ih plati, Van Marwijk je odlučio da ih sam plaća.
On je u januaru imenovan za selektora Socceroosa i za svoje usluge na kratkoročnom ugovoru zaradit će 571.000 funti, ali će određenu svotu dati i za pomoćnike.
Navodno će u Rusiji plaćati troškove za osam svojih pomoćnika, a s njim su i Mark van Bommel i Roel Coumans.
"Ti ljudi su mi potrebni, znaju kako želim da radim i kako hoću da igram", rekao je Van Marwijk, koji je preuzeo njihove troškove i plate na sebe.
Australija igra u grupi C zajedno s Francuskom, Danskom i Peruom. On je 2010. godine vodio Holandiju na Mundijalu u Južnoafričkoj Republici.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.