VAR po prvi put u historiji iskorišten na Svjetskom prvenstvu

Francuzi dobili penal

Endin Čaušević

Fudbaleri Francuske i Australije trenutno u Kazanu igraju meč prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli toliko uzbuđenja koliko se očekivalo, a to se posebno odnosi na selekciju Australije. No, u nastavku utakmice konačno smo vidjeli gol.

Francuska je povela golom Griezmanna iz penala koji će biti upisan u historiju. Naime, po prvi put u historiji Mundijala sudija je iskoristio VAR i pokazao na bijelu tačku nakon što je prethodno mislio da nije bilo prekršaja u kaznenom prostoru Australije.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Australija je izjednačila na 1:1 također golom iz penala.