VAR u Africi je popriličan problem

Interesantna odluka sudije

Senegal je pobjedom nad Tunisom od 1:0 ostvario plasman u finale Afričkog kupa nacija.

Nakon uzudljivih 120 minuta, dva promašena penala, Senegal je autogolom Bronna došao do trijumfa.

Ipak, najviše pažnje privukao je detalj iz 113. minute meča, kada je fudbaler Senegala Gueye igrao rukom u kaznenom prostoru.

Sudija ovog meča je pokazao na bijelu tačku, ali se odlučio pregledati VAR i nakon toga je promijenio odluku.

Igrači Tunisa bili su u nevjerici i nisu mogli da shvate kako nisu dobili penal u ovom slučaju.

Hooruk
Koja krađa u tako bitnoj utakmici, penal ko kuća, da nije igrao rukom lopta bi došla do igraca tunisa.