Vardy donio pobjedu Engleskoj protiv Turske

Prijateljski meč

Fudbaleri Engleske slavili su u prijateljskom meču na Etihadu protiv Turske rezultatom 2:1.

Engleska je sjajno ušla u meč te su poveli već u 3. minuti kada je mrežu Turske zatresao prvi strijelac Premiershipa Harry Kane. Ipak, Turci se vraćaju samo deset minuta kasnije kada je Callanoglu pogodio za 1:1.

Veliku šansu u drugom poluvremenu da donese novu prednost svom timu imao je ponovo Harry Kane, ali nije uspio da iskoristi jedanaesterac.

Ipak, pobjedu Englezima donio je u 83. minuti Jamie Vardy koji je odigrao čitav meč.

U drugoj prijateljskoj utakmici koja se igrala danas Sjedinjene Države slavile su protiv Portorika rezultatom 3:1

Strijelci za SAD bili su Ream, Wood i Arriola, dok je za domaće pogodio Betancourt.