Važne pobjede Jedinstva i Radničkog

Prva liga FBiH, 23. kolo

Nogometaši Jedinstva i Radničkog ostvarili su sigurne domaće pobjede u 23. kolu Prve lige Federacije BiH.

Jedinstvo je u Bihaću ugostilo Zvijezdu, te je ostvarilo izuzetno važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Bišćani su iskoristili ulogu favorita pred svojim navijačima, dok su gosti iz Gradačca ipak igrali bez velikog broja igrača, koji su suspendovani zbog kartona u meču protiv Travnika.

Na početku meča je Topić zatresao mrežu Zvijezde i nagovijestio pobjedu Jedinstva, da bi u nastavku na 2:0 povisio Anes Nuspahić. Do kraja meča još dva gola. Hamzić je u 84. minuti postigao treći gol za domaće. Rezervista Edin Hasanbašić bio je jedini strijelac za goste.

Radnički je u Lukavcu s 3:0 deklasirao Bosna Semu i tim s Koševa na pragu je plasman u niži rang, dok je tim iz Lukavca i dalje u kakvoj-takvoj nadi da će ostati u ligi.

Strijelci za domaću ekipu bili su Danijal Aljukić u 15. minuti, Stefan Udovičić u 22. minuti i u 82. minuti.

Radnički - Bosna Sema 3:0 (Uvodičić 22, 82, Aljukić 15)

RADNIČKI: Šabić, Udovičić, Imamović, Mahovkić, Salihović, Stjepanović, Kalajanović, Dautović, Hodžić, Salihović, Aljukić.

BOSNA SEMA: Brezičanin, Alihodžić, Sinanović, Oglečevac, Handžić, Vratanović, Mujić, Ćatić,, Karahodžić, Dudo, Imamović.

Jedinstvo - Zvijezda 3:1 (Topić 9, Nuspahić 59 - penal, Hamzić 84/ Hasanbašić 80)

JEDINSTVO: Alijagić, Hamzagić, Halilović, Mustedanagi, Čurić, Nuspahić, Topić, Galin, Hodžić, Jašarević, Remić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

ZVIJEZDA: Prljača, Doljančić, Osmić, Mujčić, Konjhodžić, Cvijanović, Huseinbašić, Hadžić, Hevešević, Piragić, Glišić.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: