Vedad Ibišević fantastično otvorio sezonu u dresu Herthe
(Foto: EPA)

Dva gola bh. napadača u Kupu

Berlinska Hertha savladala je kao gost ekipu Eichstatta u 1. kolu DFB Kupa sa uvjerljivih 1:5.

Tim iz Berlina je pred ovaj meč bio veliki favorit, a na kraju je tu ulogu opravdao na terenu.

Već nakon pola sata igre u ovom susretu je sve bilo gotovo. Domaće je načeo Darida u 11. minuti za 0:1, da bi već u narednom napadu Vedad Ibišević lagano poslao loptu u mrežu za 0:2.

Vedo je i u 31. minuti precizan na asistenciju Grujića za 0:3, a ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaći tim u 51. minuti postiže pogodak. Kugel je zabio za 1:3 i veliku radost navijača Eichstatta, no do kraja Hertha preko Kaloua i Essweina završava posao za konačnih 1:5.

Hertha je tako prošla u drugi krug DFB Kupa, a Vedad Ibišević je fantastično otvorio novu sezonu.