Oproštajna poruka
Muftić se slomio: "Željo moj, nije lako dok ti ovo pišem..."
Nakon 13 godina provedenih u klubu, Vedad Muftić se emotivnom porukom oprostio od FK Željezničar, ostavljajući iza sebe priču koja je, kako sam kaže, počela još u djetinjstvu, a završava kao životna škola.
Muftić je kroz snažno emotivno obraćanje istakao da Grbavicu ne doživljava samo kao stadion, već kao “drugi dom”, mjesto gdje je odrastao, sazrio i postao čovjek. U klubu je proveo više od decenije, prošavši sve omladinske selekcije i noseći plavi dres u periodu koji je, kako navodi, oblikovao njegov karakter i život.
"Željo moj...
Kažu da dom nije mjesto, nego osjećaj. Za mene je taj osjećaj već 13 godina vezan za jedno mjesto.. Stadion Grbavica. Moja druga kuća.
Nije lako dok ti ovo pišem. Kada sam prvi put obukao tvoj dres, bio sam samo dijete sa snovima a danas odlazim kao čovjek kojeg je ovaj klub odgojio i izgradio i naucio mnogim stvarima. Ovdje ostavljam dio sebe, svoje odrastanje, svoje srce i dusu.
Oglasi
Nazalost dosao je vrijeme za nas rastanak. Prosli smo zajedno sve sto sport i zivot mogu da donesu. Poklonio si mi neke od najljepsih trenutaka u mom zivotu, koje nikad necu moci zaboraviti. A one manje lijepe i ne pamtim, jer su nas i oni samo jos vise povezali. Pokusavali su na razne nacine da nas udalje ali im to nikad nece poci za rukom. Nasa ljubav ne moze izblijedit'. Mnogi te zele vidjeti na dnu, ali ne shvataju da si ti bio prije nas i da ces biti i poslije nas. Jer ti si jaci od ratova, rezima i partija.
Trudio sam se u svakoj sekundi na terenu da ti vratim barem dio onoga sto sam dobio od tebe, iako sam svjestan da ti se nikad necu moci u potpunosti oduziti za sve sto si mi pruzio.
Hvala najboljim navijacima, prije svega jer ste me naucili sta znaci prava, istinska i bezuslovna ljubav. Ljubav koju ne mozes kupiti, i na tome cu vam biti vjecno zahvalan.
HVALA mom Zelji, hvala mojoj porodici, svim trenerima koji su bili dio ovog puta, svim ljudima i uposlenicima koji su bili dio kluba, medicinskom timu i svim saigracima na zajednickim trenucima, pobjedama i porazima. Veliko hvala gospodinu Dini Pekicu na svemu. Hvala mojoj Fati, od koje svi mozemo nauciti kako se istinski klub voli.
Gdje god me zivot odveo, tvoj grb ce biti sa mnom, utisnut duboko pod kozom. Hvala ti za svaku radost, svaki osmijeh i svaku suzu, i za svaku sekundu koju smo prosli zajedno.
Zauvijek jedan od vas,
I kad budem dedo voljet cu te Zeljo..", napisao je sada već bivši golman Plavih.
Vedad Muftić se u suzama oprostio već nakon vječitog derbija na Koševu od navijača, a u međuvremenu je postalo poznato da karijeru nastavlja na Kipru, u dresu AEK Larnace.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.