Vela dva puta i Griezmann za osmi trijumf Real Sociedada

Poraz Granade na domaćem terenu

Osmi trijumf sezone upisao je večras Real Sociedad na gostovanju kod Granade, a rezultat je nakon devedeset minuta utakmice glasio 3:1.

Na prvi pogodak se čekalo pola sata, a strijelac za vodstvo gostiju strijelac bio je Carlos Vela. Osam minuta kasnije stvari na početak vraća Piti, da bi za novo vodstvo Sociedada u finišu prvog dijela pogodio Griezmann.

Carlos Vela je u nastavku svojim drugim golom zaključio dobru partiju gostujućeg tima za konačnih 1:3.

Real Sociedad je na petom mjestu na tabeli Primere sa 29 bodova, dok je Granada sa 20 bodova na jedanaestom mjestu.