Veležu velika tri boda u Jajcu: Brandao junak Mostaraca!

Derbi je odigran na Mračaju

S. Mlaćo, foto: S. Bošković

U derbi susretu 23. kola Prve lige FBiH danas su snage u Jajcu odmjerili Metalleghe i Velež. Na kraju je završilo

Prvu veliku šansu vidjeli smo u 15. minuti kada je šutirao Brandao, ali golman domaćih Sušac bravuroznom intervencijom spašava svoj tim.

Minut nakon toga pokušao je i Behram, ponovo brani Sušac. Domaći nisu uspjeli ozbilno zaprijetiti, ali pred sami kraj prvog dijela Brandao je ponovo zaprijetio, no ostalo je 0:0.

U 51. minuti Vehabović je pogodio prečku Metalleghea, a samo dvije minute kasnije gosti su mogli da slave. Brandao je uspio pogoditi ovaj put i veliko slavlje gostujućih navijača na Mračaju.

Domaći su nakon toga prijetili, ali dosta prekida i nije bilo puno igre. Velež je tako slavio i ostalo lider na tabeli.