Velić radio čuda na golu, Mladost odnijela bod sa Pecare
Ekipa Mladosti iz Doboj Kaknja još je jednom pokazala da odlično igra na gostujućim terenima. Nakon dvije pobjede večeras su izvukli i bod na teškom gostovanju na Pecari kod Širokog

Podjela bodova u duelu Široki - Mladost

Midhat Šljivak, foto: V. Bernadić

Široki i Mladost podijelili su bodove (1:1) u posljednjem meču 16. kola Premijer lige BiH odigranom večeras na Pecari.

Široki je ofanzivno krenuo u meč od prve minute i u početnoj fazi meča imali su dvije nevjerovatne prilike.

Prvo je u devetoj minuti Jurić u šansi, ali je golman Mladosti Emil Velić sjajno skinuo njegov udarac.

Četiri minute kasnije Velić je ponovo spasitelj gostiju. Kvesić je ovog puta u šansi, a čuvar mreže tima iz Doboj Kaknja još jednom fantastičnom odbranom čuva svoju mrežu.

Mladost je šansu čekala iz kontri, a u 27. minuti jedna od njih je pretvorena u pogodak. Precizan je Bahrudin Atajić za šok na Pecari i vodstvo gostiju od 0:1.

U 33. minuti dosuđen je penal za Široki. Međutim, na golu Mladosti je čudesni Velić koji skida udarac Čabraje.

Do kraja prvog dijela većih uzbuđenja nije bilo i gosti su na odmor otišli vodstvom od 0:1.

Nastavak donosi bolju igru domaćeg tima. Međutim, napadi su bili jalovi, ali je trener domaćeg tima Goce Sedloski pokušao nešto napraviti izmjenama.

To mu se na kraju isplatilo. Franjić u 70. minuti konačno matira Velića i to nakon samo dvije minute na terenu i pogađa za 1:1.

Franjić je mogao izrasti u junaka meča da je u 81. minuti uspio zabiti veliku šansu, ali je danas čudesni Velić uspio da mu odbrani šut.

Do kraja promjene rezultata nije bilo. Uzaludni su bili napadi domaćih jer je susret na kraju završen bez pobjednika, 1:1.