Velika pobjeda Veleža na Koševu

Trijumf Rođenih

Fudbaleri Veleža pobijedili su na Koševu Bosna Semu s 1:0 u susretu 12. kola Prve lige Federacije BiH.

Prvo poluvrijeme utakmice na Koševu nije ponudilo mnogo. Bosna Sema je bila većim dijelom utakmice bolji tim, a Mujić je imao najbolju šansu u samom finišu prvog dijela kada je šutirao pored gola iz dobre situacije.

Ipak, Velež je imao najveću priliku u prvih 45 minuta. Uzun je pobjegao odbrani domaćeg tima, izašao je sam pred Hodžića, ali je šutirao daleko preko gola i na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Nakon pet minuta igre u nastavku Velež je poveo. Sjajnu akciju završava Ovčina za prednost Rođenih od 1:0.

Potom je Sema preuzela kontrolu nad utakmicom. Pokušavali su doći do gola, a u 67. minuti su pogodili stativu preko Varatanovića.

Isti igrač je zaprijetio i u 85. minuti, Voloder krajnjim naporom brani, a Bosna je nastavila s napadima na gol Rođenih.

Ipak, i pored nekoliko dobrih pokušaja rezultat se nije mijenjalo, te je ostalo 1:0 za Velež.