Velika pobjeda Veleža u Banovićima

Okić presudio derbi začelja

Velika pobjeda Veleža u Banovićima

Edmir Škorić

Velež je pogotkom Ševke Okića slavio na gostovanju u Banovićima protiv Budućnosti u derbiju začelja 17. kola Premijer lige biH.

Iako je nanizala tri domaće pobjede, momčad Budućnosti ponovo je poražena u Banovićima i to u veoma važnoj utakmici protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak, ekipe Veleža.

Budućnost je propustila izglednih nekoliko prilika, a izdvajamo dvije izgledne prilike u 47. i 57. minuti. Prvo je Haskić sa desetak metara snažno pucao nakon odigravanja Sarajlića, ali je Hadžiđulbić bio siguran na golu gostiju. Potom je Slomić ubacio, a Sarajlić glavom pucao u čuvara mreže gostiju.

Gol odluke postigao je Ševko Okić u 72. minuti, savladavši Murisa Husića preciznim udarcem sa sedam-osam metara. Budućnost se do kraja nije uspjela vratiti i sigurno da će žaliti sa prosutim bodovima.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najčitanije iz kategorije