Velika pobjeda za Krunića i društvo, još nije gotovo za Empoli

Serija A

Teme:

Empoli je u susretu 35. kola Serije A ostvario jako važnu pobjedu nad Fiorentinom (1:0).

Do kraja će Empoli odigrati još tri meča, ali nakon ove pobjede se vratila nada u opstanak. Ispred Empolija, koji ima 32 boda, se nalazi Udinese s 34 boda, dok Genoa ima 35 i utakmicu manje (danas protiv Rome op.a).

Empoliju je pobjedu protiv gostiju iz Firence donio Farias golom u 54. minuti, a Fiorentina je ostala bez bodova, no ona odavno nema neki imperativ jer nema mogućnost da napravi nešto više do kraja sezone.

Rade Krunić je i danas na terenu proveo 90 minuta, a njegov Empoli po bodove spasa sada ide u Đenovu kod Sampdorije.