Veliki preokret Cityja kod Watforda

Pobjeda Građana

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su Watford s 2:1 u susretu 20. kola engleske Premier lige.

Dosta dobar meč pružila su ova dva tima, a na kraju je viđen veliki preokret.

Watford je dobro ušao u meč. Odion Ighalo je propustio veliku šansu nakon 13 minuta igre kada je izašao sam pred Joea Harta, ali je golman Građana sjajno odbranio.

Do kraja prvog poluvremena još nekoliko šansi na obje strane, ali su mreže ostale mirne u prvih 45 minuta.

Nakon 10 minuta igre u nastavku domaći tim je poveo. Ben Watson je izveo korner, loše na prvoj stativi reaguje Aleksandar Kolarov, te loptu šalje iza leđa Harta za vodstvo Watfroda od 1:0.

Gosti su uspjeli u 82. minuti da dođu do izjednačenja. Yaya Toure je pogodio za 1:1 nakon ubacivanja Kolarova.

Samo dvije minute kasnije gosti stižu do trijufma. Mrežu domaćeg tima pogodio je Sergio Aguero za konačnih 2:1.