Villarreal stigao do pobjede koja može značiti opstanak

Španska La liga

S. Grebović

Villarreal je danas u okviru 33. kola španske La lige upisao zlatna vrijednu pobjednu protiv Leganesa 2:1.

Žuta podmornica je tako vezala dvije pobjede i barem na kratko, osjetnije pobjegla od mjesta koje vode u niži rang.

Carlos Bacca je golom u 64. minuti domaće doveo u prednost, tako što je golmanov odbitak pospremio u mrežu. Kamerunac Ekambi sjajnu solo akciju završava maestralnim pogotkom u 80. minuti.

Tračak nade gostima u ovoj utakmici dao je El Zhar golom sa bijele tačke, ali to je bilo sve što je Leganes napravio u ovom susretu.

Villarreal se ovom pobjedom probio na 14. poziciju sa 36 bodova, dok je Leganes poprilično siguran na 12. mjestu sa 41 osvojenim bodom.