Valencija i u revanšu bolja od Villareala

Rutinski potvrđen plasman u polufinale

A. Čaušević

Valencija je i drugom pobjedom nad Villarealom osigurala plasman u polufinale Evropa lige. Na Mestalli je bilo 2:0.

Šišmiši su u oba poluvremena postigli po jedan gol te se tako bez većih problema plasirali među četiri najbolja tima drugog po jačini UEFA takmičenja sa ukupnih 5:1.

Vodeći gol za domaće u 13. minuti postigao je Antonio Latorre nakon lijepe asistencije Goncala Guedesa.

U 54. minuti uz dosta sreće pgodio je Daniel Parejo. Kapiten Valencije je šutirao iz slobodnjaka, lopta je pogodila živi zid, promijenila smjer i završila u mreži.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Do kraja meča žuta podmornica je bila nešto opasnija, dobre šanse su imali Victor Ruiz i Manu Morlanes su imali dobre šanse, ali su bili neprecizni.

Valencija će u polufinalu igrati protiv Arsenala koji je u četvrtfinalu bio uspješniji od Napolija.